nie zębów jest wręcz bezbolesne.
Doświadczony dentysta pomoże uporać się nie tylko z próchnicą, ale też z przebarwieniami i żółtym odcieniem zębów.
Na wybielanie decyduje się coraz więcej osób. Po zabiegu zęby są białe i lśniące, jednak należy przestrzegać kilku ważnych zasad, jak na przykład unikanie czarnej kawy i herbaty, unikanie czerwonego wina oraz rzucenie palenia.
Gdy z pewnego powodu pacjent stracił swoje zęby ratunkiem jest protetyka. Specjaliści w tej dziedzinie wstawiają implanty, koronki oraz protezy. Dzięki nowym technologią pacjent może wymienić wszystkie zęby w ciągu kilku dni.
Oczywiście taki zabieg wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, ale większość klinik umożliwia swoim klientom płatność ratalną, co jest doskonałym rozwiązaniem.
Dzieci powinny odbyć pierwszą wizytę u dentysty już w okolicach pierwszych urodzin. Wizyta adaptacyjna jest bardzo ważna aby maluch w przyszłości nie bał się gabinetu dentysty i chętnie do niego chodził.
Metody wybielania zębów
Wybielanie zębów jest jedną z wielu usług oferowanych przez gabinety stomatologiczne, z której chętnie korzysta wiele osób, którym zależy na śnieżnobiałym uśmiechu. Wybielanie można podzielić na takie, które wykonuje się w domu poprzez użycie odpowiednich środków wybielających dostępnych w drogeriach, jak pasty do zębów, oraz na takie wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Gabinety stomatologiczne oferują dwie podstawowe metody wybielania, a jest to metoda gabinetowa oraz metoda nakładkowa. Metoda wybielania gabinetowego jest w całości przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym i polega na zastosowaniu odpowiedniego środka wybielającego i naświetlaniu specjalną lampą. Z drugiej strony metoda nakładkowa trwa nieco dłużej, ale jest mniej inwazyjna oraz tańsza i polega na stosowaniu indywidualnych nakładek, do których pacjent sam aplikuje środek wybielający. Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, którego celem nadrzędnym jest rozjaśnienie uzębienia o kilka odcieni.
Chirurgia stomatologiczna jako specjalizacja
Chirurgia stomatologiczna jest jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych. Najczęściej oferowaną usługą przez gabinety dentystyczne w ramach chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zęba. Stomatologia chirurgiczna jest specjalizacją, która dotyczy dwóch dziedzin medycyny, takich jak stomatologia i chirurgia. Specjalność chirurgii stomatologicznej jest dziedziną, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz okolic przyległych. Jest to dość szeroka specjalizacja stomatologii, w ramach której wykonuje się różnego rodzaju zabiegi, przykładowo takie, jak ekstrakcje zębów, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, podcinanie wędzidełek warg oraz języka. Ciekawostką dotyczącą chirurgii stomatologicznej jest to, że jest to jedna z dwóch specjalności, których ukończenie w Polsce jest uznawane także w Unii Europejskiej. Chirurgia stomatologiczna z pewnością nie cieszy się dobrą renomą wśród pacjentów, czasem jednak usunięcie chirurgiczne zęba jest konieczne w utrzymaniu zdrowia pozostałych części jamy ustnej.