inie. Ocena nie zawsze będzie pokrywać się z naszą, ale warto mieć punkt odniesienia podczas szukania lekarza. Jeżeli jednak polecony przez przyjaciela gabinet dentystyczny nie będzie spełniał naszych oczekiwań, możemy spróbować znaleźć odpowiednią przychodnię w Internecie. Na różnego rodzaju forach oraz serwisach społecznościowych istnieje wielu użytkowników, których pozytywne lub negatywne opinie z pewnością pomogą podczas poszukiwań. Z łatwością będziemy mogli zobaczyć, który dentysta cieszy się największym zaufaniem swoich pacjentów. Należy pamiętać, że wizyty kontrolne w przychodzi są wskazane przynajmniej raz do roku, ponieważ często może okazać się, że ostry ból zęba występuje już w ostatnim stadium zapalenia. Udając się do przychodni stomatologicznej, nie potrzebujemy skierowania, a wizyty mogą być opłacone przez NFZ.
Stomatolog w obecnych czasach
Stomatolog lub potocznie określając dentysta to niewątpliwe jeden z najbardziej dochodowych zawodów - prywatne wizyty nie należą bowiem do najtańszych. Należy również podkreślić, że nowoczesny gabinet dentystyczny oferuje mnóstwo zabiegów - począwszy od leczenia zębów kończąc na protetyce czy implantologii.
Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowsze sprzęt i tak też leczenia zęba coraz częściej odbywa się za pomocą mikroskopu - aby wypełnienia naszego zęba było jak najbardziej szczelne i dopracowane w każdym calu. Należy również podkreślić, że dużym powodzeniem cieszy się zabieg higienizacji , który ma walor kosmetyczny i estetyczny - tym samym możemy się pochwalić pięknym uśmiechem bez kamienia i osadu.
Zabieg higienizacji nie należy do najtańszych zabiegów i może go przeprowadzić sama higienistka. Zabieg ten obejmuje ultradźwiękowe usunięcie kamienia, piaskowanie i lakierowanie, dzięki czemu na naszych zębach nie ma osadu oraz kamienia i osadu, a przy tym nasze zęby są zabezpieczone przed próchnicą.
Rola stomatoligii w życiu człowieka
Dentysta, choć sprawuje zawód zaufania publicznego, nie rzadko napawa pacjentów strachem i obawą. Zazwyczaj kojarzy się z bólem, nieprzyjemnym świstem wierteł i zapachem na długo pozostającym w naszych nosach.
Tymczasem, stomatologia jest dziedziną nauki, która odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Choć wydawać by się mogło, że praca stomatologa ogranicza się wyłącznie do naprawy stanu uzębienia, w rzeczywistości może mieć wpływ na cały organizm ludzki. Źle lub w ogóle nie leczone zęby prowadzą nie tylko do braków w uzębieniu ale także do rozwoju mniej lub bardziej poważnych chorób. Dlatego też każdy człowiek powinien systematycznie odwiedzać gabinet dentystyczny, by zdążyć zapobiec groźnym powikłaniom. Poza tym, dentysta przeprowadza również zabiegi poprawiające wygląd zębów, takie jak: lakierowanie, lakowanie itp.
Podsumowując, dentysta czy lub jak inni wolą stomatolog, to niezwykle cenna profesja. Dentysta dba przecież nie tylko o zęby pacjentów ale także o ich zdrowy i ładny wygląd.
Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem
Ósemki to zęby, które wyrastają w późniejszym wieku. Zdarza się, że wyrastają w nieprawidłowy sposób, uciskając inne zęby lub powodując rany dziąseł czy też podniebienia. Niekiedy są to zęby szczątkowe, bardzo podatne na próchnice i tak naprawdę zbędne. Te, które rosną nieprawidłowo, dentysta z powodzeniem może usunąć. W wielu przypadkach jednak stomatolog się tego nie podejmie, mówiąc wprost, że konieczny tu jest stomatolog chirurg. Nie każdy gabinet dentystyczny jest miejscem, gdzie można takiego lekarza znaleźć.
Chirurgiczne usuwanie ósemek - wbrew pozorom - nie jest ani bardzo trudne ani tym bardziej bolesne. Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem silne znieczulenie, dzięki któremu pacjenta boleć na pewno nie będzie. Usuwanie ósemek często jest związane z koniecznością nacięcia dziąsła. To zaś wiąże się z tym, że na ranę trzeba założyć szwy. Decydując się na usunięcie ósemek, trzeba więc liczyć się z tym, że konieczne będzie odwiedzenie dentysty więcej niż raz. Z reguły potrzebne są dwie wizyty. Pierwsza, w trakcie której chirurg stomatolog usunie ósemki i na rany założy szwy i druga, w trakcie której je zdejmie.